محققان آمریکایی متوجه شدند یک نوع قند که خاص گوشت قرمز است، نقش اساسی در تشکیل تومورها در انسان ایفا می‌کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی ام.ان.تی، محققان دانشکده‌ی پزشکی سن‌دیگو ـ کالیفرنیا در آمریکا، در یک تحقیق به بررسی این موضوع پرداختند که چرا خطر ابتلا به برخی انواع سرطان‌ها در افرادی که زیاد گوشت قرمز مصرف می‌کنند بیش‌تر از افرادی است که گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند.

محققان در این مطالعه متوجه شدند که گوشت‌های قرمز مانند گوشت گوسفند، گاو و خوک مملو از یک نوع قند به نام Neu5Gc هستند. آن‌ها کشف کردند که Neu5Gc در بافت‌های انسانی ذخیره می‌شود.
محققان از این یافته‌ها نتیجه گرفتند که مصرف گوشت قرمز می‌تواند موجب بروز یک نوع التهاب بالقوه شود که به تشکیل سرطان منجر می‌گردد. این التهاب در صورتی بروز می‌کند که بدن مرتباً علیه Neu5Gc که یک نوع مولکول خارجی محسوب می‌شود، شروع به تولید آنتی‌بادی کند.
محققان در آزمایش بر روی موش‌ها متوجه شدند که دادن این قند به موش‌ها موجب بروز یک التهاب سیستمیک می‌شود که خطر تشکیل تومورهای خودبه‌خودی را پنج برابر افزایش می‌دهد.

لازم به ذکر است این موضوع در مورد افرادی که «بیش از اندازه‌ی معمول» از گوشت قرمز استفاده می‌کنند دارای اهمیت است و دلیلی برای تغییر رژیم غذایی به خام‌گیاه‌خواری نخواهد بود. مصرف بیش از اندازه‌ی گوشت قرمز باعث بیماری‌هایی از جمله نقرس و سرطان می‌شود که این موضوع از مدت‌ها قبل مطرح شده بود. نیاز فیزیولوژیک بدن انسان به گوشت قرمز (البته در حد اعتدال) انکارناپذیر است و مضرات آن با مصرف مُصلحات برطرف خواهد شد.